Dzisiaj jest Niedziela. 17 lutego 2019.
Imieniny obchodzą Zbigniew, Julian, Łukasz.

Duży pożar w Salamonach

Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy 27 grudnia o godz 9.40. Dotyczyło ono pożaru w stolarni w miejscowości Salamony gm. Braszewice. Od tego momentu rozpoczęła się akcja ratownicza trwająca przez prawie 7 godzin. W ogniu stanął magazyn 5 tys. palet a zagrożone były przyległe do niego budynki w tym mieszkalny. Pierwsze zastępy, które przybyły na miejsce skupiły się na obronie sąsiednich budynków, mieszkalnego i produkcyjnego. Z czasem w miarę przybywania na miejsce kolejnych zastępów sytuacja z zaopatrzeniem wodnym oraz siłami jakimi dysponował dowódca poprawiała się. W momencie zadysponowania do działań 16 zastępów z terenu całego powiatu kierujący działaniami ratowniczymi uznał że siły i środki są wystarczające. W trakcie działań gaśniczych podano w sumie 14 prądów wody w natarciu oraz w obronie sąsiednich budynków. Zużyto do tego celu 280 m. sześć. wody.

Spaleniu uległo:

Wiata magazynowa wraz z 5 tys. palet oraz częścią procesu technologicznego do produkcji palet

poddasze budynku mieszkalnego

zawaleniu uległa przylegająca wiata gospodarcza w sąsiednim gospodarstwie

 Poszkodowane zostały dwie osoby - kobiety lat 50 i 80 Udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy na miejscu działań oraz przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego.

Wstępnie jako przyczynę ustalono nieszczelność przewodu kominowego co w następstwie spowodowało pożar składowanych w sąsiedztwie komina palet

wstępnie straty wynoszą 300 tys. zł w tym budynki 120 tys zł. Akcja trwała 6h 48 min. a uczestniczyło w niej 16 zastepów PSP I OSP z terenu całego powiatu sieradzkiego co stanowi 82 ratowników..

Był to największy w mijającym roku pożar w naszym powiecie.