Dzisiaj jest Niedziela. 17 lutego 2019.
Imieniny obchodzą Zbigniew, Julian, Łukasz.

Brzeźnio - pożar zakładu

06.01.2012r. m. Brzeźnio – pożar - zakładu przetwórstwa odpadów wtórnych.

Do zdarzenia doszło w budynku, w którym przetwarzano surowce wtórne (butelki PET).

Po dojeździe na miejsce zdarzenia dostęp do budynku umożliwił strażakom pracownik firmy, który od zewnątrz otworzył drzwi wejściowe do hali produkcyjnej.

Działania gaśnicze polegały na podaniu 3 prądów w natarciu oraz jednego prądu w obronie części budynku nie ogarniętego pożarem oraz oddymianiu pomieszczeń.

O zdarzeniu został poinformowany Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sieradzu.

W związku z dużym zadymieniem i koniecznością pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych za pośrednictwem WSKR w Łodzi poproszono o zadysponowanie SPGaz.

Siły i środki biorące udział w zdarzeniu:  

JRG Sieradz: GCBA 4/34 Mercedes; GCBM 15/16 Scania; SLRR Isuzu; SLOp Mitsubishi;

OSP w KSRG: Brąszewice; GBA 2,5/8, Godynice; GBA 2,5/16,OSP Brzeźnio; GCBA 6/32,GBA 2,5/16, Złoczew; GCBA 6/32, GBA2/20, Kliczków Wielki; GBM 2,5/8, Burzenin GBA 2,5/16, Sieradz 3/16, Dębołęka GLM, Krzaki GLM

Inne; KW PSP ŁÓDŹ SLRR, JRG nr 2 ŁÓDŻ SLPgaz

W momencie wjazdu na teren zakładu zastępu 539-12 z OSP Złoczew ratownicy zauważyli mężczyznę, który osunął się na ziemię. Strażacy po wykonaniu oceny stanu poszkodowanego stwierdzili brak czynności życiowych i przystąpili do resuscytacji. Wentylację prowadzono 100% tlenem przy użyciu worka samorozprężalnego (AMBU) uzyskując ruchy klatki piersiowej. W tym samym czasie PSK informuje o zaistniałej sytuacji Państwowe Ratownictwo Medyczne w Sieradzu i na miejsce udają się zespoły pogotowia ratunkowego. Czynności resuscytacyjne strażacy prowadza do momentu przybycia zespołu Pogotowia Ratunkowego i przejęcia tych czynności przez ich załogę. Osoba ta została zabrana do szpitala.

Spaleniu uległo: odpady (etykiety od butelek PET) , instalacja elektryczna części hali , opaleniu uległy ściany budynku oraz wózek widłowy. Straty: 20 tys. zł