Dzisiaj jest Niedziela. 17 lutego 2019.
Imieniny obchodzą Zbigniew, Julian, Łukasz.

Gotowość na wypadek ataku zimy

Gotowość na wypadek ataku zimy

Śnieg , wiatr, przejmujące zimno i ogromne utrudnienia na drogach to widok otaczającej nas rzeczywistości po ostatnim ataku zimy. Te wszystkie czynniki skłoniły strażaków do przeprowadzenia pewnej prewencyjno - informacyjnej akcji. Polegała ona przede wszystkim na:

- sprawdzaniu dachów obiektów użyteczności publicznej oraz kamienic pod kątem zalegającego śniegu czy zwisających sopli.

- nagłośnieniu przez środki masowego przekazu obowiązków ciążących na zarządcach i właścicielach budynków związanych z zimą.

- monitorowaniu sytuacji osób chorych, których stan zdrowia uzależniony jest od dostaw energii elektrycznej, tak aby w razie potrzeby naszymi agregatami prądotwórczymi zasilić urządzenia podtrzymujące życie.

- postawieniu w stan gotowości załogi OSP z KSRG na wypadek problemów z dojazdem zespołów pogotowia w miejsca nieprzejezdne, zasypane śniegiem. Wykorzystywanie w tych sytuacjach taboru straży z napędem 4x4 lub odśnieżeniu dojazdu dla PRM. Przebieg naszych działań częściowo rejestrowała Sieradzka Telewizja Regionalna. Poniżej link do materiału STR.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YWR6BBbC71M