Dzisiaj jest Niedziela. 17 lutego 2019.
Imieniny obchodzą Zbigniew, Julian, Łukasz.

Nowy sprzęt dla strażaków

Państwowa Straż Pożarna w województwie łódzkim wzbogaciła się w ostatnim okresie czasu o kolejny cenny sprzęt ratowniczy. Darczyńców jest wielu. Przede wszystkim Województwo Łódzkie, którego włodarze po podpisaniu stosownych porozumień z Komendą Wojewódzką PSP w Łodzi przekazali do dyspozycji strażaków z łódzkiego sprzęt stanowiący zasoby Wojewódzkiego Magazynu Przeciwpowodziowego i Kryzysowego. Są to pompy wysokiej wydajności, łodzie, pontony, silniki zaburtowe, namioty pneumatyczne, sprzęt oświetleniowy i inny drobny sprzęt. Uroczystość po raz kolejny odbywała się w Sieradzu.

Samorząd województwa łódzkiego jest liderem w Polsce i stanowi wzór dla innych, jeśli chodzi o współpracę i wkład w rozwój ratownictwa w Łódzkiem – podsumował nadbryg. Piotr Kwiatkowski – Zastępca Komendanta Głównego PSP przybyły do Sieradza na uroczystość przekazania sprzętu. Warto dodać w tym miejscu że jest się czym pochwalić. To już w sumie 5 mln złotych jakie Województwo Łódzkie przekazało strażakom na budowę poligonu pożarniczego przy Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia z siedzibą w Sieradzu. Wczoraj uroczyście otwierano kolejną część poligonu, czyli trenażer pożarowy z symulacją pożarów wewnętrznych w domu ogniowym. Przekazano również do działań samochód wężowy SW-3000. Pojazd na podwoziu Mercedesa jest pierwszym w województwie i jednym z kilku w kraju tego rodzaju pojazdem. Wyprzedza o epokę pojazdy wężowe stacjonujące do tej chwili w strażnicach. Koszt to 560 tys zł..

Kolejny pojazd to nośnik kontenerowy na podwoziu Volvo. Pojazd zdolny przewozić kontenery specjalistyczne, a jeśli o kontenerach mowa to w komplecie z nośnikiem zakupiony został kontener chemiczno- ekologiczny. W ten sposób zabezpieczenie operacyjne powiatu jeśli chodzi o działania chemiczno – ekologiczne wzrosło znacząco.

Zasada jest taka, że młodzi adepci pożarnictwa zdobywający w sieradzkim ośrodku szkolenia swoje pierwsze szlify ratownicze muszą pracować na najlepszym i najnowocześniejszym sprzęcie. Dla nas najważniejsze jest to, iż sprzęt ten prócz ćwiczeń będziemy wykorzystywać do działań ratowniczych i wchodzi on w podział bojowy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Sieradzu.