Dzisiaj jest Niedziela. 17 lutego 2019.
Imieniny obchodzą Zbigniew, Julian, Łukasz.

Droga ekspresowa S8

Droga ekspresowa S8 – wypadek dwóch samochodów ciężarowych

                                                                                                                                 

W dniu 16.10.2015

 

1.1 PSK o zdarzeniu poinformował operator WCPR.

1.2 Zastana sytuacja: samochód ciężarowy IVECO uderzył w lewy bok naczepy samochodu ciężarowego MAN stojącego na pasie włączania się do ruchu z MOP. ZRM na miejscu, jedna osoba poszkodowana, droga ekspresowa w kierunku Wrocławia całkowicie zablokowana.

1.3 Zamiar taktyczny: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, likwidacja miejscowego zagrożenia.

1.4 Realizacja zamiaru taktycznego: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów, rozebranie przejazdu ratowniczego dla karetki pogotowia ratunkowego przewożącego osobę poszkodowaną, pomoc Policji w usunięciu pojazdów z jezdni oraz pozostałości powypadkowych.

1.5 ZRM udzielił pomocy poszkodowanemu - Robert Kaczorowski lat 49, a następnie przetransportował go do szpitala w Sieradzu.

1.6 Policja zorganizowała objazd.

1.7 Na miejsce zdarzenia przybyła obsługa drogi ekspresowej S8 w celu uprzątnięcia pozostałości powypadkowych oraz ładunku przewożonego przez samochód ciężarowy IVECO.

 

 

Dnia 16.10.2015 r. do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów ciężarowych ma drodze ekspresowej S8 w miejscowości Dąbrówka. W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana, która została przetransportowana do szpitala. Z jednego z samochodów ciężarowych wypadł przewożony ładunek, przez co droga w kierunku Wrocławia była przez kilka godzin zablokowana. W działaniach oprócz zastępów straży pożarnej udział brała Policja, Pogotowie Ratunkowe oraz służba drogowa.