Dzisiaj jest Niedziela. 17 lutego 2019.
Imieniny obchodzą Zbigniew, Julian, Łukasz.

Zabrodzie, gm. Brąszewice

Zabrodzie, gm. Brąszewice – pożar hali warsztatowej oraz samochodów ciężarowych

W dniu 19.10.2015

 

1.1 PSK o zdarzeniu poinformował operator WCPR.

1.2 Zastana sytuacja: pożar hali warsztatowej o wymiarach około 20x15x7 m, w środku hali znajduje się 1 naczepa, obok hali stoją ciągniki siodłowe z naczepą oraz rębak. Pożar w pełni rozwinięty, brak osób poszkodowanych.

1.3 Zamiar taktyczny: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie pożaru, działania w obronie samochodów ciężarowych oraz kontenerów z trocinami.

1.4 Realizacja zamiaru taktycznego: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie 6 prądów wody w natarciu na palącą się hale oraz 2 prądów na samochody ciężarowe, 2 prądów wody w obronie kontenerów z trocinami oraz samochodu ciężarowego zaparkowanego wzdłuż hali, schłodzenie 3 butli z acetylenem i propan-butanem, dogaszenie pogorzeliska. Na polecenie KDR zorganizowano punkt czerpania wody na stawie w miejscowości Brąszewice.

1.5 Na miejsce zdarzenia zadysponowany został zespół z wydziału kontrolno - rozpoznawczego KP PSP w Sieradzu w celu ustalenia przyczyny oraz okoliczności pożaru.

1.6 Do działań użyto kamerę termowizyjną.

W dniu 19.10.2015 r. w miejscowości Zabrodzie, gm. Brąszewice doszło do pożaru hali warsztatowej. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych 15 zastępów straży pożarnej. Strażacy prowadzili działania w natarciu na palącą się halę oraz w obronie stojących obok samochodów ciężarowych oraz maszyn. Podczas pożaru dochodziło do wybuchu butli z acetylenem , co w znacznym stopniu utrudniało działania strażaków. W celu zapewnienia podawania ciągłości środka gaśniczego zorganizowano punkt czerpania wody na stawie w miejscowości Brąszewice. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.