Dzisiaj jest Niedziela. 17 lutego 2019.
Imieniny obchodzą Zbigniew, Julian, Łukasz.

Powiatowy Dzień Strażaka

Powiatowy Dzień Strażaka

W tym roku do sieradzkich strażaków święty Florian zawitał nieco później, bo 20 maja. W słoneczny piątek o godzinie 13 przed naszą komendą odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Strażaka.

Komendant Powiatowy bryg. Albert Romek na wstępie przywitał zaproszonych gości,  w tym Zastępcę Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Pawła Stępnia, Mariusza Bądziora - Starostę Powiatu Sieradzkiego, Rafała Matysiaka – Wiceprezydenta Miasta Sieradza, nadbryg. w stanie spoczynku Andrzeja Witkowskiego – byłego Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego, dh Artura Sternę – członka Zarządu Głównego ZOSP RP, burmistrzów i wójtów oraz  zaprzyjaźnionych z naszą służbą przedsiębiorców.

Nasz komendant podziękował wszystkim swoim funkcjonariuszom za owocną  służbę, zaangażowanie ofiarność w niesieniu pomocy poszkodowanym. Zaufanie jakim darzy nas społeczeństwo jest dla nas motywacją do tego aby jeszcze bardziej doskonalić swoje umiejętności. Dziś dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu stajemy się jeszcze bardziej profesjonalni. Dziękujemy za ten sprzęt. Dziękujemy także naszym największym sojusznikom,  czyli druhom ochotniczych straży pożarnych, którzy razem z nami ramię w ramię nieśli pomoc poszkodowanym na terenie całego naszego powiatu.

Po tym miłych słowach przyszedł czas na awanse i odznaczenia. Często te pierwsze – najbardziej zapamiętane w swojej zawodowej karierze. Za rok kolejne święto strażaków. Oby wszyscy go szczęśliwie doczekali, bo przecież służba strażaka do bezpiecznych nie należy. Jednak ze świętym Florianem, naszym patronem nie powinno być w przyszłym roku kłopotów z frekwencją.Foto z uroczystości: